LG UltraFine 27US550-W - LED-skärm - 27" - HDR
Typ av enhet
LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27"
URL med QR-kod för energimärke
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2109325
Energiklass
Klass F
Paneltyp
IPS
Bildförhållande
16:9
Ursprunglig upplösning
4K UHD (2160p) 3840 x 2160 vid 60 Hz
Pixelhöjd
0.1554 mm
Ljusstyrka
300 cd/m²
Kontrastförhållande
1000:1
HDR-kapabel
HDR10
Responstid
5 ms (grå-till-grå)
Färgstöd
1,07 miljarder färger (10-bitars, 8-bitars + FRC)
Färgskala
90% DCI-P3 (CIE 1976)
Inmatningsanslutningar
2xHDMI, DisplayPort
Displaylägesjusteringar
Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Skärmbeläggning
Antireflex
Spänning
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Dimensioner (BxDxH) - med ställ
61.35 cm x 25.32 cm x 53.92 cm
Vikt
6.8 kg
Standarder som följs
KC, UL/cUL
Allmänt
Typ av bildskärm
LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärke
Energiklass
Klass F
Energiklass (HDR)
Klass G
Diagonal storlek
27"
Paneltyp
IPS
Bildförhållande
16:9
Ursprunglig upplösning
Pixelhöjd
0.1554 mm
Ljusstyrka
300 cd/m²
Kontrastförhållande
1000:1
HDR-format
HDR10
Färgstöd
Färgskala
90% DCI-P3 (CIE 1976)
Responstid
5 ms (grå-till-grå)
Horisontell visningsvinkel
178
Vertikal visningsvinkel
178
Skärmbeläggning
Antireflex
Bakgrundsbelysningsteknik
LED-bakgrundsbelysning
Egenskaper
Dimensioner (BxDxH)
61.35 cm x 25.32 cm x 53.92 cm - med ställ
Vikt
6.8 kg
Anslutning
Gränssnitt
2 x HDMI DisplayPort 1.4 Hörlurar (minijack)
Mekanisk
Displaylägesjusteringar
VESA-infästningsgränssnitt
100 x 100 mm