SEK 0,00
(fraktkostnad: 0,00)
Frakt 49,00 - Instabox - Välj själv närmaste paketbox
| Instabox - Välj själv paketbox | 49,00 |
| Bring - Närmaste utlämningställe | 49,00 |
| Budbee - Hemleverans - Levereras på eftermiddagen eller kvällen. | 69,00 |
| Bring - Hemleverans - Levereras till din dörr på vardagar mellan 08:00 och 16:00. | 135,00 |
Create with confidence and full control over light - the Neewer BP66 is a kit that will give you professional lighting without complicated setup. It includes two LED lamps with infinitely variable color temperature control, tripods with fine adjustment and magnetic filters - everything you need for video recordings, live broadcasts or photo shoots.
Each lamp is equipped with 66 LEDs, providing a maximum light intensity of 750 lux at a distance of 0.5 m (with filter). A high CRI of 95+ ensures realistic color reproduction, which is crucial for portrait photography, makeup shoots or live broadcasts.
The kit offers a 10-step brightness adjustment and the ability to change the color temperature smoothly between 3200K and 5600K. The included filters (2 orange and 2 white) allow you to customize the nature of the light, and their magnetic mounting allows for quick replacement.
The lights are powered by a built-in 2m USB cable (5V/2A), allowing them to be connected to a laptop, powerbank or power adapter. A blue LED lets you know when it's ready for use, and one press of a button turns the lamp on or off.
The included tripods offer height adjustment from 50 cm to 135 cm, and the lamp can be tilted 180°, allowing you to precisely adjust the direction of the light. They can also function as a table-top tripod or selfie stick, increasing the versatility of use.
| Manufacturer | Neewer |
|---|---|
| Model | BP66 |
| Number of LEDs | 66 |
| Maximum power | 10 W |
| Power supply | 5V/2A via USB |
| Maximum light intensity | 750 lux @ 0.5 m (with filter) |
| Color temperature | 3200K-5600K |
| CRI/TLCI ratio | 95 |
| Dimensions | 149 × 103 × 17 mm |
| Weight | 177 g |