SEK 0,00
(fraktkostnad: 0,00)
Fri frakt Instabox - Närmaste Paketbox
| Instabox - Välj själv paketbox | Gratis |
| Bring - Närmaste utlämningställe | Gratis |
| Bring - Hemleverans - Levereras till din dörr på vardagar mellan 08:00 och 16:00. | 135,00 |
Varan finns inte i lager.
The Tattu 10000mAh 44.4V 30C 12S1P Lipo battery pack with AS150U connector is part of Tattu's line of batteries specifically designed for UAVs. It has a large capacity and 30C speed, providing power for a variety of large UAVs. The stable design ensures the safety of expensive aircraft equipment and allows the longest possible flight time. It is recommended to use the matching Tattu charger: TA3200 / TA3200HV. In addition, Tattu batteries provide high-quality, reliable power for UAV drones, ideal for high-performance models.
| Manufacturer | Tattu |
|---|---|
| Model | TAA10K12S30AU |
| Capacity | 10000mAh |
| Voltage | 44.4V/12S |
| Discharge rate | 30C |
| Weight | 2741 g |
| Dimensions | 182 × 68 × 118 mm |