SEK 0,00
(fraktkostnad: 0,00)
Frakt 49,00 - Instabox - Välj själv närmaste paketbox
| Instabox - Välj själv paketbox | 49,00 |
| Bring - Närmaste utlämningställe | 49,00 |
| Budbee - Hemleverans - Levereras på eftermiddagen eller kvällen. | 69,00 |
| Bring - Hemleverans - Levereras till din dörr på vardagar mellan 08:00 och 16:00. | 135,00 |
Professionell stereo skicklighetstransformator,
för att minska signalstörningar och brum som kan uppstå till exempel när PC-ljudkort är anslutna till Hi-Fi-system eller mixers.
SOUNDCHECK 07/2007 på FGA-102, FGA-202, LC-31, MC-31 och LSP-102:
"Varje musiker eller ljudtekniker borde ha dessa små hjälpare i sin verktygslåda. De imponerar genom sin diskrethet. Både det robusta metallhöljet och funktionaliteten hos dessa transformatorer gör det möjligt att lösa många problem på scenen eller i studion till ett rimligt pris."
tools4music 06/2009 på LSP-102, LC-31, FGA-102, FGA-202, DIB-102
"Rekommenderad och lämplig för användning på vägen. Ett litet ljudhjälpmedel till ett attraktivt pris, perfekt för den alltid medföljande verktygsväskan."
| Beskrivning | transformator |
| Frekvensområde | 20-20 000 Hz |
| Kontrollområde | - |
| Kontrollfrekvenser | - |
| Ingångssignal | - |
| Ingångskänslighet | - |
| Ingångsimpedans | 600 Ω |
| Utsignal | - |
| Utgångsimpedans | - |
| Förstärkning | - |
| Fantomenergi | - |
| Kompression | - |
| Förhållande mellan grindarna | - |
| Övergångsfrekvens | - |
| Högpassfilter | - |
| Låg brytning | - |
| Överföringsförhållande | - |
| S/N-förhållande | - |
| Kanalseparering | - |
| THD | - |
| Omgivningstemperatur tillåten. | 0-40 °C |
| Strömförsörjning | - |
| Mått | 125 x 55 x 75 mm |
| Vikt | 650 g |
| Ingångar | 1 x RCA L/R |
| Utgångar | 1 x RCA L/R |
| Andra funktioner | - |