SEK 0,00
(fraktkostnad: 0,00)
Frakt 49,00 - Instabox - Välj själv närmaste paketbox
| Instabox - Välj själv paketbox | 49,00 |
| Bring - Närmaste utlämningställe | 49,00 |
| Budbee - Hemleverans - Levereras på eftermiddagen eller kvällen. | 69,00 |
| Bring - Hemleverans - Levereras till din dörr på vardagar mellan 08:00 och 16:00. | 135,00 |
Varan finns inte i lager.
The Levenhuk 5x Barlow lens is a three-element apochromat with a multilayer coating of all the optical elements that increase the magnification of any telescope fivefold. This lens effectively eliminates optical distortion and creates a clear and sharp image across the entire field of view. It is compatible with any telescope or eyepiece. It also features a filter thread.
The barrel diameter is 1.25". This diameter is the most common, and so there will be no compatibility problems.
Features:
The kit includes:
| Brand | Levenhuk, Inc., USA |
| Warranty | 2 years |
| EAN | 5905555003702 |
| Package size (LxWxH) | 10x5x4 cm |
| Shipping Weight | 0.13 kg |
| Optical scheme | 3-element apochromat |
| Barrel diameter, in | 1.25 |
| Optics material | optical glass |
| Lens coating | fully multi-coated |
| Magnification, x | 5 |
| Filter thread | yes |
| Filter thread | M28.5x0.6mm |
| Compression ring | 1.25" |
| Protective caps included | yes |
| Operating temperature range, °C | -5 — 35 |