SEK 0,00
(fraktkostnad: 0,00)
Frakt 49,00 - Instabox - Välj själv närmaste paketbox
| Instabox - Välj själv paketbox | 49,00 |
| Bring - Närmaste utlämningställe | 49,00 |
| Budbee - Hemleverans - Levereras på eftermiddagen eller kvällen. | 69,00 |
| Bring - Hemleverans - Levereras till din dörr på vardagar mellan 08:00 och 16:00. | 135,00 |
Varan finns inte i lager.
The Levenhuk Zeno Handy ZH13 Magnifier is a classic handheld magnifier for studying small items. It is suitable for reading drafts and small font texts, examining defects in furniture and fabric, and for working with tiny objects. It is a perfect assistant in looking at photos or illustrations in albums as well as inspecting jewelry pieces and geography maps. The large lens diameter allows for working with wide areas all at once.
This magnifier is made of optical polymer glass . It provides a sharp image without blurring or aberrations. The magnifier features a plastic frame. The magnifier is lightweight, reliable, and conveniently held in the hand. You will not get tired even if you use a magnifier for hours.
Features:
| Brand | Levenhuk, Inc., USA |
| Warranty | lifetime |
| EAN | 5905555005942 |
| Package size (LxWxH) | 28x12x2 cm |
| Shipping Weight | 0.14 kg |
| Lens type | bifocal |
| Optics material | optical polymer glass |
| Lens diameter (dimensions), mm | 110 |
| Additional lens diameter, mm | 25 |
| Diameter range | 90mm and above |
| Magnification, x | 2 — 4 |
| Magnification, x | 2 |
| Additional lens magnification, x | 4 |
| Body | plastic |
| Handle material | plastic |
| Application | reading/viewing |
| Design | with a handle |