SEK 0,00
(fraktkostnad: 0,00)
Frakt 49,00 - Instabox - Välj själv närmaste paketbox
| Instabox - Välj själv paketbox | 49,00 |
| Bring - Närmaste utlämningställe | 49,00 |
| Budbee - Hemleverans - Levereras på eftermiddagen eller kvällen. | 69,00 |
| Bring - Hemleverans - Levereras till din dörr på vardagar mellan 08:00 och 16:00. | 135,00 |
Varan finns inte i lager.
The Levenhuk Zeno Refit ZF9 Magnifier is suitable for watch or jewelry repair, fixing electronics parts, soldering, or painting any details. This magnifier can be used by amateur users as well as professionals. Due to its design, the tabletop magnifier is practical: it enables you to be hands free for performing precise work.
The lens is made of optical polymer glass and delivers a clear and detailed image of a magnified object. Its durable metal body ensures stable stand and long service life. All the magnifiers in this series have third hand holders that securely fix an object.
Features:
| Brand | Levenhuk, Inc., USA |
| Warranty | lifetime |
| EAN | 5905555006123 |
| Package size (LxWxH) | 13x8x6 cm |
| Shipping Weight | 0.35 kg |
| Optics material | optical polymer glass |
| Lens diameter (dimensions), mm | 60 |
| Diameter range | 50mm to 90mm |
| Magnification, x | 4 |
| Magnification, x | 4 |
| Body | metal |
| Application | sewing/textile, watch repair/jewelry |
| Design | tabletop/on a tripod |