SEK 0,00
(fraktkostnad: 0,00)
Frakt 49,00 - Instabox - Välj själv närmaste paketbox
| Instabox - Välj själv paketbox | 49,00 |
| Bring - Närmaste utlämningställe | 49,00 |
| Budbee - Hemleverans - Levereras på eftermiddagen eller kvällen. | 69,00 |
| Bring - Hemleverans - Levereras till din dörr på vardagar mellan 08:00 och 16:00. | 135,00 |
Varan finns inte i lager.
Levenhuk Zeno Read ZR18 Magnifier is a magnifying optical tool for studying drafts, geography maps, schemes, engravings, and small text. It is a loyal companion to an archiver, librarian, student, research scientist, university teacher, and anyone who deals with documents and images. This magnifier can be used at home for reading or looking through photo albums.
The magnifier has a rectangular lens. Next to it, there are LED lights with adjustable brightness. The light is even and sufficient for work even in a dark room. The light is powered by standard batteries (purchased separately).
Features:
The kit includes:
| Brand | Levenhuk, Inc., USA |
| Warranty | lifetime |
| EAN | 5905555002101 |
| Package size (LxWxH) | 26x13x4 cm |
| Shipping Weight | 0.28 kg |
| Optics material | optical polymer glass |
| Lens, mm | 108x63 |
| Additional lens diameter, mm | 21 |
| Diameter range | 90mm and above |
| Magnification, x | 2 — 20 |
| Magnification, x | 2 |
| Additional lens magnification, x | 20 |
| Body | plastic |
| Handle material | plastic |
| Lighting is available | yes |
| Illumination | LED |
| Power supply | 3 AAA batteries (not included) |
| Application | reading/viewing |
| Design | with a handle |
| Additional | 2 COB LEDs and 1 classic LED, brightness adjustment |