SEK 0,00
(fraktkostnad: 0,00)
Fri frakt Instabox - Närmaste Paketbox
| Instabox - Välj själv paketbox | Gratis |
| Bring - Närmaste utlämningställe | Gratis |
| Budbee - Hemleverans - Levereras på eftermiddagen eller kvällen. | 129,00 |
| Bring - Hemleverans - Levereras till din dörr på vardagar mellan 08:00 och 16:00. | 135,00 |
Varan finns inte i lager.
Levenhuk MED 20x is a plan achromatic objective. Its optics eliminate spherical aberrations as well as significantly flatten the field of view. The researcher sees a sharp, detailed, and clear image even when working with complex microstructures. The glass lenses provide 20x magnification. The body is made of metal.
The Levenhuk MED 20x objective can be used with any brand of microscopes.
The kit includes:
| Brand | Levenhuk, Inc., USA |
| Warranty | 2 years |
| EAN | 5905555004716 |
| Package size (LxWxH) | 3x6x3 cm |
| Shipping Weight | 0.104 kg |
| Lens material | optical glass |
| Body material | copper |
| Objective class by aberration correction degree | plan achromatic |
| Magnification, x | 20 |
| Aperture | 0.4 |
| Working distance, mm | 1.16 |
| Parfocal distance, mm | 45 |
| Cover glass thickness, mm | 0.17 |
| Compatible tube length, mm | 160 |
| Thread type | WJ 4/5"*1/36" |
| Spring-loaded frame | no |
| Immersion | no |