SEK 0,00
(fraktkostnad: 0,00)
Frakt 49,00 - Instabox - Välj själv närmaste paketbox
| Instabox - Välj själv paketbox | 49,00 |
| Bring - Närmaste utlämningställe | 49,00 |
| Budbee - Hemleverans - Levereras på eftermiddagen eller kvällen. | 69,00 |
| Bring - Hemleverans - Levereras till din dörr på vardagar mellan 08:00 och 16:00. | 135,00 |
Varan finns inte i lager.
The Levenhuk MED 4x infinity plan achromatic objective is specially designed for infinity-corrected microscopes (their tube length is adjusted to infinity). These are professional optical instruments that are used in laboratories. The main advantage of the infinity-corrected optical system is the ability to install any additional parts, e.g. polarizers.
The Levenhuk MED 4x infinity plan achromatic objective provides 4x magnification, produces flat images across the field of view, and increases the contrast of the transmitted image. It features glass optics and a metal body.
The kit includes:
| Brand | Levenhuk, Inc., USA |
| Warranty | 2 years |
| EAN | 5905555004754 |
| Package size (LxWxH) | 3x6x3 cm |
| Shipping Weight | 0.082 kg |
| Lens material | optical glass |
| Body material | copper |
| Objective class by aberration correction degree | plan achromatic |
| Magnification, x | 4 |
| Aperture | 0.1 |
| Working distance, mm | 19.37 |
| Parfocal distance, mm | 45 |
| Cover glass thickness, mm | 0.17 |
| Compatible tube length, mm | infinity |
| Thread type | WJ 4/5"*1/36" |
| Spring-loaded frame | no |
| Immersion | no |