SEK 0,00
(fraktkostnad: 0,00)
Fri frakt Instabox - Närmaste Paketbox
| Instabox - Välj själv paketbox | Gratis |
| Bring - Närmaste utlämningställe | Gratis |
| Budbee - Hemleverans - Levereras på eftermiddagen eller kvällen. | 129,00 |
| Bring - Hemleverans - Levereras till din dörr på vardagar mellan 08:00 och 16:00. | 135,00 |
Varan finns inte i lager.
The Levenhuk MED 20x infinity plan achromatic objective is designed for the most complicated laboratory research. It renders a high-quality picture. The plan achromatic optics significantly flatten the field of view, increase the legibility of small details due to better contrast and clarity, and eliminate chromatic and other aberrations. The objective provides 20x magnification. It features glass optics and metal body.
The Levenhuk MED 20x infinity plan achromatic objective is designed for infinity-corrected optical systems that are used in professional and high-class laboratory microscopes. One of the most important features of an infinity-corrected optical system is that it allows for installing any additional parts, including polarizers, phase contrast devices, and others.
The kit includes:
| Brand | Levenhuk, Inc., USA |
| Warranty | 2 years |
| EAN | 5905555004778 |
| Package size (LxWxH) | 3x6x3 cm |
| Shipping Weight | 0.11 kg |
| Lens material | optical glass |
| Body material | copper |
| Objective class by aberration correction degree | plan achromatic |
| Magnification, x | 20 |
| Aperture | 0.4 |
| Working distance, mm | 1.04 |
| Parfocal distance, mm | 45 |
| Cover glass thickness, mm | 0.17 |
| Compatible tube length, mm | infinity |
| Thread type | WJ 4/5"*1/36" |
| Spring-loaded frame | no |
| Immersion | no |